Bukovina
Základní škola Bukovina,
okres Blansko

Vranovská Empiáda 2009

Autobus pro nás přijel už v 6.30 ráno a ve Vranově jsme byli jako první. Letos byla rekordní účast škol i závodníků. V naší kategorii startovalo 40 družstev po třech závodnících. Složení našich hlídek: č.8 Monika Ondrová, Jirka Hynšt, Martin Fiala č.9 Katka Hromková, Jakub Burda, Jirka Ježek Na obtížné trati o délce více než 1000 m závodníci museli proběhnout pěti stanovišti. Přelézali překážku, odpovídali na otázky z dopravní výchovy, zdravovědy, běželi slalom s hasicími přístroji a házeli granátem do kruhu. Za chybné odpovědi nebo nesplněný úkol jim byl připisován trestný bod. Trestné body se přičetly ke konečnému času jako minuty navíc. Nezáleželo tedy jen na rychlosti. Naše družstva zaslouží velkou pochvalu. Závodníci se chovali zodpovědně a kamarádsky. Rychlejší pomáhali pomalejším a kluci holkám v obtížnějším terénu. Družstva běžela jako tým. V cíli podle pravidel se počítá doběh posledního člena družstva. Umístili jsme se na 24. a 28. místě, což je v silné konkurenci moc pěkný výkon. Děti si přišly na své i v doprovodných programech. Hasiči předvedli různé typy záchranných akcí, dokonce přistál i policejní vrtulník a vytahoval raněné. Pěkně nás všechny poprášil. Občerstvení bylo letos pro závodníky zadarmo, počasí vyšlo báječně. Děti si užily krásný, sportovní a zážitky nabitý den. Gratulujeme k výkonu!

Datum vložení: 29. 9. 2009 8:00
Datum poslední aktualizace: 2. 7. 2019 12:10
Autor: Správce Webu