Bukovina
Základní škola Bukovina,
okres Blansko

Družina prosinec 2020

Mikuláš v družině, vánoční vyrábění, hrátky s PC, PF 2021 pro klienty Lumina Křtiny.

Mikuláš 2020 byl v naší družině dost netradiční. Do družiny nám Mikuláš s čerty a andělem poslali videonahrávku z jeskyně Vypustek a následně po přehrání  legračního video pozdravu od Mikuláše, jsme se vydali opravdu v hojném počtu do lesa hledat mikulášský a čertovský poklad. Nejprve jsme zodpověděli zapeklité otázky o jeskyni Vypustek a pár otázek o Mikulášovi a kouzlení čerta. Lesem za pokladem jsme šli po barevných fáborcích tmavým lesem. V hledání cesty a otázek jsme se pravidelně střídali. S velkým nadšením jsme našli dva poklady zavěšené v pytlích na větvích stromů. Co to ale bylo za zklamání, když jsme v pytlích našli jenom listí - ti čerti si z nás ale udělali legraci! Nakonec se vše v dobré obrátilo a poslední poklad byl plný sladkostí - to se nám všem ulevilo, že Mikuláš na nás nezapomněl a zpátky se nám vesele šlapalo domů.

Vánoční vyrábění v ŠD Co jsme všechno stihli vyrobit? -  Krásné papírové hvězdy z pergamenových sáčků, přáníčka,  anděla na zavěšení, papírové čerty a Mikuláše, mýdla a enkaustické obrázky.

Hrátky s PC  -  opakování práce v aplikaci Malování - PF 2021

PF 2021 pro klienty Lumina Křtiny

S dětmi jsme vymysleli a s velkou radostí vyrobili v družině přáníčka pro klienty v domově důchodců. Přáníčka vyráběly děti v družině buď tak, že je nakreslily nebo vytvořily na PC v aplikaci Malování. Děti si vylosovaly každý svého dědečka nebo babičku a přímo pro ně osobně vytvářely přáníčko, vystřihly papírovou vločku, vše vložily do obálky a poslaly svému dědečkovi nebo babičce. Doufáme, že jsme je aspoň trošku potěšili u srdíčka.

Foto najdete ve fotogalerii družiny.

 

 

Datum vložení: 16. 12. 2020 16:31
Datum poslední aktualizace: 25. 1. 2021 14:55
Autor: Renata Ilkaničová

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Kde nás najdete?